LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta akuza Qeverisë/ “Zero transparencë në buxhet”

10 Dhjetor 2021, 21:14, Politikë CNA
Meta akuza Qeverisë/ “Zero transparencë në buxhet”

Presidenti Ilir Meta ka akuzuar qeverinë për mungesë transparence në buxhetin e vitit 2022.

Nga ana tjetër ai thekson se Qeveria ka humbur në Gjykatën e Arbitrazhit plot 385.5 milionë euro dhe se ky detyrim do të paguhet me taksat e qytetarëve.

?Buxheti 2022 NUK ËSHTË TRANSPARENT.

385.5 MILION EURO ka humbur Qeveria në Gjykatën e Arbitrazhit.

Detyrimi do paguhet me taksat e qytetarëve, por ZERO sqarime kur dhe si?, shkruan Meta në rrjetin social facebook./CNA.al

Lajmet e fundit nga