LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto+Video-Ditë historike për PD/ Delegatët vërshojnë në “Air Albania”

11 Dhjetor 2021, 09:07, Politikë CNA

Sot është një ditë historike për Partinë Demokratike. Vetë ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar mbledhjen e sotme të Kuvendit të Jashtëzakonshëm të PD, si një ditëlindje e dytë për këtë forcë politike.

Ndërkohë, CNA.al më poshtë sjell video, nga stadiumi ?Air Albania?, ku dhe do të mbahet Kuvendi i jashtëzakonshëm i PD.

Ashtu sikurse shikohet edhe në videot më poshtë, vijon hyrja e delagatëve, të cilët verifikohen një për një nga organizatorët e këtij Kuvendi.

Berisha ka zhvilluar Foltore me demokratët në pothuajse çdo qytet të Shqipërisë, për të ardhur sot në Kuvendin e Jashtëzakonshëm të Partisë Demokratike./CNA.al

Lajmet e fundit nga