LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Demokratët meritojnë respekt maksimal”/ Ish-ministri i Ramës: Basha, kamikaz i PD

11 Dhjetor 2021, 08:52, Politikë CNA

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë ?Rama 1?, Ylli Manjani ka komentuar zhvillimet e fundit në Partinë Demokratike.

Duke iu referuar Kuvendit të sotëm, Manjani ka theksuar se anëtarësia e Partisë Demokratike meriton respektin maksimal, sepse kanë vendosur një standart demokratik.

Në një prononcim mediatik, Manjani e cilësoi kreun në detyrë të PD, Lulzim Basha si ?kamikaz?.

?Sot është një ditë që të gjithë ne duhet të shprehim respekt dhe mirënjohje të thellë ndaj anëtarësisë së PD.  

Kanë vendosur një standart demokratik.

Nuk kishte ndodhur më parë që një forum të vetëmblidhet, sepse kryetari është budallëpsur.

Sot për mua është një ditë e madhe, është një ditë festive.

Nuk e kisha menduar kurrë që Basha nga kryetar të ishte kthyer në kamikaz i PD. Po po është kamikaz i pastër.

Do të preferoj më mirë të vdisja sesa ti jepja votën Lulzim Bashës.

Basha ka nevojë një një kovë akull në kokë dhe të reflektojë?-tha Manjani./CNA.al

Lajmet e fundit nga