LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Uragani" i demokratëve mësyn drejt Kuvendit/ Çfarë po ndodh në selinë blu?

11 Dhjetor 2021, 09:35, Politikë CNA

Mijëra delegatë kanë vërshuar mëngjesin e sotëm drejt stadiumit Air Albania, ku do të mbahet Kuvendi i PD-së, i thirrur nga ish kryeministri Sali Berisha.

Me moton për ringritjen e PD-së, sot pritet të vendoset fati i mëtejshëm partisë që rrëzoi komunizmin  dhe solli demokracinë në Shqipërinë.

Nga ana tjetër, përballë gjithë këtij uragani demokratësh qëndron Lulzim Basha, i cili sot ka njoftuar se do të ketë një event në selinë e PD për 31 vjetorin e themelimit.

Aktualisht raportohet se Basha, nuk ndodhet në seli, në oborrin e së cilës është vendosur një një memorial prej xhami.

Ky memorial, mësohet se mban firmat e firmëtarëve të themelimit të Partisë Demokratike./E.S-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga