LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Sot presim ndryshimin e madh”/ Lefter Maliqi: Basha na preu në besë

11 Dhjetor 2021, 10:12, Politikë CNA
“Sot presim ndryshimin e madh”/ Lefter Maliqi: Basha na preu në

Kuvendit të Jashtëzakonshëm të PD, i është bashkuar edhe ish-deputeti Lefter Maliqi.

Në një prononcim për mediat, ai theksoi se sot pret ‘ndryshimin e madh’.

Sipas Maliqit, dita e sotme do të bashkojë opozitën, teksa shtoi se dje Lulzim Basha dhe Gazment Bardhi ‘patën përpëlitjen e fundit’.

“Nuk jam delegat, jam opozitar, pjesë e opozitës së bashkuar, mirënjohës i Berishës për ato që ka bërë për qarkun e Beratit. I vetmi që pavarësisht gabimeve që ka bërë PD, ndryshimet gjatë drejtimit të tij kanë qenë të dukshme. Edhe unë jam i prerë në besë nga Lulzim Basha. Luli me Bardhin dhe shoqatën e tij ka patur përpëlitjet e fundit. Sot është shi, bereqet, sot presim ndryshimin e madh, dhjetori i dytë edhe më i madh se ai i 1990. Sot është bashkimi i opozitës. Sot gjithë opozita e bashkuar është me Sali Berishën”, tha Maliqi./CNA.al

Lajmet e fundit nga