LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfaqësues të Diasporës në SHBA “shkarkojnë” Bashën/ vetëm Berisha mund të ringrejë PD

11 Dhjetor 2021, 09:44, Politikë CNA

Ndërkohë që pritet të fillojë Kuvendi i Jashtëzakonshëm i Partisë Demokratike, vijon hyrja dhe verifikimi i delegatëve.

Por, në Kuvendin e Rithemelimit të PD, sikurse e ka cilësuar edhe ish-kryeministri Sali Berisha, kanë mbërritur edhe përfaqësues të diasporës në SHBA.

Ata kanë ardhur nga SHBA për të ndjekur nga afër Kuvendin Kombëtar të PD.

Sadri Kërtoçi, një nga organizatorët e Foltores në SHBA, në një prononcim për mediat tha se nuk është e vërtetë që Sali Berisha nuk ka përkrahjen e amerikanëve.

Sipas tij, SHBA përkrah atë që ka shumicën.

Ndërkohë, sipas atyre që kanë udhëtuar nga SHBA drejt Tiranës, vetëm Sali Berisha mund të ringrejë PD-në. Sipas tyre, Basha është i vetëshkarkuar./CNA.al

Lajmet e fundit nga