LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha: Mesazhet janë histori turpi, PD është e demokratëve

11 Dhjetor 2021, 10:06, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përcjellë mesazhe të forta pak para nisjes së Kuvendit të Jashtëzakonshëm të PD.

Në një prononcim për mediat, Berisha është ndalur tek mesazhet kërcënuese që i janë dërguar anëtarëve të PD, për të mos marrë pjesë në Kuvendin e sotëm.

Berisha i ka cilësuar ato si histori turpi.

Ndërsa i pyetur nëse sot do shkojë në selinë blu, Berisha tha se selia është e demokratëve.

?Sot është dita e rithemelimit të PD dhe pluralizmit politik shqiptar.

Mesazhi më i bukur, më i madh, më i fuqishëm që ata dërgojnë, shqiptarët kudo që janë, miqve tanë konservatorë kudo në botë.?-tha Berisha.

I pyetur nëse sot shkarkohet Basha, Berisha tha se ?Besoj se ai është prej kohësh një i pakallur, por Kuvendi merr vendimet e veta?.

Duke u ndalur tek mesazhet kërcënuese, ai tha se ?Mesazhet janë histori turpi dhe morën përgjigjen më të shkëlqyer nga demokratët.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga