LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha mbërrin në “Air Albania”

11 Dhjetor 2021, 10:14, Politikë CNA

Ish-kryeministri dhe lideri historik i demokrateve, Sali Berisha ka mbërritur në “Air Albania”, ku do mbahet Kuvendi i Jashtëzakonshëm i PD.

Kujtojmë këtu se ish-kryeministri Berisha e ka cilësuar mbajtjen e Kuvendit të PD, si një ngjarje historike dhe ditëlindjen e dytë të Partisë Demokratike.

Berisha prej 15 shtatorit ka nisur një lëvizje politike, duke zhvilluar ?Foltore? me demokratët në çdo qytet, për të ardhur sot në mbajtjen e Kuvendit të Jashtëzakonshëm./CNA.al

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Lajmet e fundit nga