LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kreu i PD vijon “kërcënimet”/ Nxjerr “bashistët” në sulm, justifikohet me SHBA

11 Dhjetor 2021, 11:00, Politikë CNA
Kreu i PD vijon “kërcënimet”/ Nxjerr

Kreu në detyrë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të ?kërcënojë? mbështetësit e ish-kryeministrit Sali Berisha, duke u justifikuar me vendimin e DASH, për shpalljen non-grata të liderit historik të demokratëve.

Kështu, së fundi Basha ka nxjerrë një tjetër ?bashist? në sulm, kundër mbështetësve të Berishës dhe Kuvendit të Jashtëzakonshëm të PD.

Arbi Agalliu, në një postim në rrjetet sociale, ka sulmuar edhe ish-kryeministrin Sali Berisha, ndërsa shkruan se PD nuk është pronë e as mburojë e interesave personale të askujt, as të z.Sali Berisha.

?Partia Demokratike ka lindur si parti e fjalës së lirë, si parti e të drejtave të njëriut, si parti e tregut të lirë e mbi të gjitha si parti pro Amerikane.

Partia Demokratike lindi si mburojë e interesave të shqiptarëve do të vazhdojë e tillë e jo pronë e as mburojë e interesave personale të askujt, as të z.Sali Berisha.

Për këdo që u përball me gënjeshtra dhe manipulime të stilit komunist u them se në këtë ditë të shënuar të gjithë duhet të jemi të bashkuar, largë interesave personale, të tejkalojmë veten në të mirë të demokratëve dhe shqiptarëve.?-shkruan Agalliu.

Ndërsa bashkëngjitur publikon edhe një video, ku vijon me albinë e Bashës, se përjashtimi i Berishës nga grupi parlamentar u bë për shkak të amerikanëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga