LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kuvendi i PD/ Nis procedura për verifikimin e kërkesave nga delegatët

11 Dhjetor 2021, 10:44, Politikë CNA
Kuvendi i PD/ Nis procedura për verifikimin e kërkesave nga

Belind Këlliçi, kryetari i Komisionit, që do të drejtojë punimet e Kuvendit ka bërë me dije se ka nisur procedura për punimet dhe verifikimin e kërkesave nga delegatët, për mbledhjen e Kuvendit.

Në fjalimin e tij Këlliçi u shpreh se ky komision do të ngrakojë 72 përfaqësues të të gjitha degëve të PD në Shqipëri.

Ky grup prej 72 emrash, do të bëjë verifikimin e delegatëve në Kuvend.

?Para se të nisim punimet dua tiu falenderoj për pjesëmarrjen që mëshiron demorkacinë funskionale në Pd, nga dita e sotme jam i binudr se do të forcojmë PD. Jam krenar që po më besoin punimet. PD është e vetmja shpresë për të ardhmen e demorkatëve.

Po nisim me procedurën. Proceduara do të nisë me verifikimin e ligjshmërisë, numrin e kërkesave të delegatëve. Ky komision do të ngarkojë 72 përfaqësues të të gjitha degët e Shqipërisë. Në këtë moment ky grup prej 72 emrash, do të bëjë verifikimin e delegatëve në Kuvend. Për këtë arsye do të ngarkohet sekretariati teknik. Bëj me dije se verifikimi do të bëhet falë teknologjisë për të bërë transparencë. Kryefjala e këtij Kuvendi do të jetë transparenca?, tha Këlliçi./ A.E- CNA.al

Lajmet e fundit nga