LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha "zbret" në Kuvendin e PD

11 Dhjetor 2021, 11:10, Politikë CNA
Basha "zbret" në Kuvendin e PD

Sot po mbahet Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike në stadiumin Air Albania, ku të pranishëm janë mbi 4 500 delegatë.

Pas përcaktimit të komisionit që do të drejtojë punimet në Kuvendin Kombëtar, është shfaqur një dokumentar që tregon ecurinë e Partisë Demokratike që nga themelimi i saj.

Pjesë e këtij dokumentari ka qenë edhe Lulzim Basha, si kryetar i PD për vendimet që ai ka marrë. Berisha nuk e ka fshirë nga historia e PD Bashën, pavarësisht vendimeve që ka marrë gjatë qëndrimit të tij në opozitë.

Dokumentari tregon kohën e protestave kur Basha ishte kryetar, që nga futja në çadër e deri tek lënia e mandateve.

Gjithashtu në dokumentar është përfshirë dhe shpallja ?non grata? e Berishës nga SHBA dhe vendimi personal i Lulzim Bashës për shkarkimin e tij nga grupi parlamentar i PD.

Ndër të tjera është transmetuar edhe nisja e lëvizjes së Sali Berishës për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të PD./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga