LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Basha pranon që ka gabuar/ Vijon “përrallat” para selisë blu

11 Dhjetor 2021, 11:39, Politikë CNA
Basha pranon që ka gabuar/ Vijon “përrallat” para

Ndërkohë që në stadiumin ?Air Albania? po mbahet Kuvendi i Jashtëzakonshëm i PD, Lulzim Basha po tenton të mbajë një anti-miting para selisë së PD.

Në fjalën e tij, ai ka pranuar se ka gabuar, por vijoi me ?përrallat? se ai është në krah të demokratëve dhe prijës i tyre.

?Së pari ndryshe kujtojmë këtë ditë duke përjetësuar dokmunetin themeltar të Partisë Demokratike të emrave që sot nuk janë mes nesh, që janë në zemrat e demokratëve, të atyre që janë jashtë atdheut dhe ata që janë kthyer për të festuar me ne. Sfidat tona kanë qenë të panumërta. Disa të tjera i kemi mbajtur brenda vetes. Komunizmi ktheu vëllain kundër vëllait, shkatërroi lirinë e proëns dhe izoloi Shqiëprinë. Ti mbijetosh kësaj çmendurie nuk është e thjeshtë por është tregues i mbijetëses të çdo shqiptari. Dalja nga ky trazicion është shenjë e demokracisë. Kemi ecur përpara sprovë pas sprove. Kemi njohur momentet tona të dështimit, me peshën e gabimeve që rëndojnë mbi supet e shqiptarëve. Si kryetar i një familje politike që di të pranojë edhe kur gabon, të kërkojë falje dhe të ecë drejt përpara.

Sot jam në krahun e demokratëve dhe prijësve të tyre në mbarë Shqipërinë?-tha Basha.

Më tej, ai shigjetoi sërish ish-kryeministrin Sali Berisha, ndërsa theksoi se ?Kulti i individit që tërhoqëm zvarrë në 20 shkurt nuk mund të ringrihet në asnjë individ apo formë tjetër?./CNA.al

Lajmet e fundit nga