LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Basha tërhiqet zvarrë”/ Tenton të mbahet pas themeluesve të PD

11 Dhjetor 2021, 11:30, Politikë CNA
“Basha tërhiqet zvarrë”/ Tenton të mbahet pas

Ndërsa duket se orët e tij si kryetar i PD po mbarojnë, Lulzim Basha po tenton të mbahet pas emrave të firmëtarëve që themeluan Partinë Demokratike.

Ndërkohë që në ?Air Albania? mbahet Kuvendi i Jashtëzakonshëm i PD, për ndryshimet në statut dhe shkarkimin e Lulzim Bashës, ky i fundit ka mbajtur një aktivitet para selisë së PD.

Në tentativat e tij për të vijuar të mbajë karrigen e kryetarit, sot Basha ka përdorur emrat e firmëtarëve që themeluan PD, 31 vite më parë.

Kështu në oborrin e selisë blu është zbuluar një memorial xhami, që mban firmat e atyre që themeluan Partinë Demokratike.

?Sot përjetësojmë dokumentin themeltar të atyre që sot nuk janë pranë nesh.

Të atyre që janë jashtë atdheut, dhe të atyre që janë kthyer sot për të festuar pranë nesh, nga Amerika , Kandaja, Gjermania, etij

Firmat e themeluesve të Partisë Demokratike?-tha Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga