LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Salla bosh/ Basha s’ka korum për ndryshimin e statutit

29 Prill 2018, 11:40, Aktualitet CNA

Kuvendin Kombëtarë të PD ?së, Lulzim Basha e ka kthyer në një teatër.

Zyrtarisht numërohen 7500 anëtarë të këtij Kuvendi, por në sallën ku po mbaheshin punimet, pjesëmarrja ka qenë tejet e ulët.

Basha nuk ka arritur të mbushë sallën as deri tek kapaciteti prej 2400 vendesh që ajo ka. Dhe në këto kushte me sallë bosh ai tenton të bëjë ndryshime në statut. Në sallë, s?ka korum për të hapur votimin, por Basha patupërpësisht vijon teatrin.

Me 20 përqind të të mandatuarve po ndryshon statutin që e përjetëson atë në krye të PD ?së.
Fotot e mëposhtem tregojnë qartë, që në sallë s?ka njerëz, ndërkohë që statuti i PD -së po ndryshohet turpësisht.

Kur, në sallë kanë mbetur vetëm administrata e kunatit, mbështetësit e Monikës të sjellë nga LSI, në formën e qokës si dhe një pjesë e anëtarësisë që nuk kamë mandat votimi, Basha, po zhyt thellë e më thellë në errësirë Partinë më të madhe opozitare në vend.

Edhe pse Jemin Gjana thotë se në sallë janë 3721 veta, ndërkohë që në sallë janë gjithsej 2400 vende dhe praktikisht që pallati i kongreseve nuk i merr . Por fotot vlejnë më shumë sesa fjalët në këtë rast. Si një pjesë e PD-së me në krye Bashën, edhe Jemini gënjen statuti do të ndryshohet. /CNA.al

Lajmet e fundit nga