LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mesazhi i fortë i shkodranes së përjashtuar nga Kuvendi i PD

29 Prill 2018, 09:16, Aktualitet CNA

Partia Demokratike ka përjashtuar disa emra nga pjesëmarrja në Kuvendin Kombëtar. Një prej tyre e cila nuk ka marrë mandatin për të qenë e pranishme është shkodrania Vjollca Tafili.

Një demokrate e thekur e cila njihet për qëndrimet e saj të forta pro PD.

Pavarësisht kontributiit shumë vjeçar edhe pse i takon që të jetë në Kuvendin e PD asaj nuk iu dha një mandat. Vjollca Tafili është nga ata persona që ka folur publikisht duke treguar problemet që ka PD pas zgjedhjes së Lulzim Bashës si kryetar. Po ashtu përmes një statusi ajo mendon se është përjashtuar për shkak se është përkrahëse e Jozefina Topallit, ish kryeparlamentarja e cila është një prej zërave më kritik ndaj kreut të opozitës Lulzim Basha.

Ja çfarë shkruan Tafili:

Une sot sdo te jem ne Kuvendin e PDse sepse nuk me kan dhene mandat ,jo se do t?me duhej se votim nuk ka ,por sipas Statutit me takon pasi jam Sekretare e QvNr263 263/1 une jam me PDne qe ne 90ten jam e lindur ne burg e PD mi hoqi prangat e skllaverise ,ne 97ten un isha ne ringritjen e PDse kur te tjere fshiheshin ,un komisionere e perjetshme ne mbrojtjen e votes ne situata qe dihen, e kto sepse PD asht partia ime ,por e di qe kjo mosdhanje mandati asht ba se un mbaj ne fb tim me krenarin e ligjshme foton me Jozefina Topallin dhe se jam kritike ndaj rreshqitjes se PDse ,nuk po zgjatem shum por vertet sot me mungon diçka e rendesishme! une jam vetem me PDne por dhe me Vjollcen!!

Lajmet e fundit nga