LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Shokon” deputeja e Bashës/ Duma tregon se si mund t’i merret pushteti Ramës

29 Prill 2018, 08:55, Aktualitet CNA

Deputetja demokrate Grida Duma, në Kuvendin Kombëtar të PD ?së, ka mbajtur një fjalim mbi gjendjen ekonomike të vendit.

Duke iu referuar qytetares nga Kavaja Mënyre Lila, familja e së cilës është hequr nga skema e ndihmës ekonomike, ka thënë se shqiptarët po presin PD ?në për ndryshime.

?Shqiptarët po na presin. Po presin nga ne jo minumin jetik. Historia e zonjës Lila është historia e së paku 20 familjeve shqiptare që kërkojnë minumin jetik. Kjo është fytyra e vërtetë e kësaj qeverisjeje?, ka thënë Duma.

Sipas saj nuk ka krim dhe dëm më të madh se sa ti lësh njerëzit e kombit tënd në varfëri për t ia përdorur varfërinë për një ditë të vetme, për votën,  për të marrë pushtetin.

Më tej Duma ka thënë se që nga sot pushteti i takon PD ?së dhe se këtë pushtet do ta përdorin për të dhënë dhe jo për të marrë.

?Gjëja ideale për të marrë pushtetin është ta marrësh atë për të dhënë dhe jo ta marrësh atë për të marrë?, ka thënë më tek Duma, dike cituar Çurçillin./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga