LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dështoi me Kuvendin/ Basha sulmon kritikët

29 Prill 2018, 10:36, Aktualitet CNA

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, krahas sulmeve adresuar qeverisë dhe kreut të saj Edi Rama, ka sulmuar kritikët e tij,  në punimet e Kuvendit Kombëtar të kësaj partie.

Baha ka thënë se ?Partia Demokratike nuk ka dhe nuk duhet të ketë vend për të inkurminuarit dhe abuzuesit?.

Më tej ai u shpreh se Partia Demokratike do të ketë vend për të gjithë ata që ndajnë të njëjtat parime dhe vlera, duke përjashtuar në këtë mënyrë mendimet kritike.

?Në PD do të ketë vend për të gjithë ata që ndajnë vlerat dhe parimet tona?.

Teksa e ka rikthyer vëmendjen tek bashkimi i partisë, Basha ka thënë se ai nuk ndodh nëse synimi është për të ndarë poste.

?Nëse bashkimi do të ishte tentuar për të ndarë poste nuk do të kishte ndodhur kurrë. Ky bashkim ndodhi kur të njerëzit bashkuan vlerat dhe idetë, jo për poste?,- u shpreh Basha. /CNA.al

Lajmet e fundit nga