LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Selami "dush të ftohtë” Bashës: Tërhiqu nga statuti

29 Prill 2018, 11:26, Aktualitet CNA

Ish-drejtuesi dhe ish-kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduart Selami pjesëmarrës në Kuvendin Kombëtar të PD-së, ka sulmuar Lulzim Bashën.

Teksa ka komentuar statutin dhe ndryshimet në të, ka thënë se  Partia Demokratike nuk ka problem statuti, por me demokracinë e brendshme dhe respektimin e vetë statutit.

?PD nuk ka pasur probleme me statutin, por me demokracinë  brendshme, me respektimin e statutit. Ne dhamë disa premtime që nuk gjenden në këtë projekt statut, dhe premtimi parashikonte që ne pas asaj fushatë të shpejtë dhe të panevojshme të bënim një analizë të thellë?.

Më tej Selami u shpreh se ky është statute më i keq i berë ndonjëherë nga PD-së dhe për këtë arsye i ka kërkuar Bahës të tërhiqet.

?Ky është statuti më i keq. Nuk është në asnjë nen se kush do ta na përfaqësojë në këshillat bashkiak.Ky nuk është statuti i bashkimit, por përjashtimit.Tërhiqe këtë statut, bëj analizën e humbjeve?.

Më përfundim Selami i ka kujtuar Bashës zgjidhet për kryetar të PD-së, ku i ka thënë se për aq kohë sa në PD vidhet në shtëpi nuk mundet PD të jetë partia e lirisë.

?Një video që tregon duke vjedhur brenda nesh. Si mund të jemi partia e lirisë dhe demokracisë kur mund të vidhen votat brenda nesh Kjo ëshstë rruga vetëm për PD, jo vetëm për të djathtën që po e mban peng as për Shqipërin dhe as për shqiptarë?. /CNA.al

Lajmet e fundit nga