LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pjesëmarrësit braktisin Kuvendin/ Diskutimi për statutin me sallë bosh

29 Prill 2018, 11:01, Aktualitet CNA

Pasi kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mbylli fjalën e tij në Kuvendin Kombëtar të partisë, çka shënoi dhe mbylljen e pjesës së parë të Kuvendit, thuajse një pjesë e mirë e sallës u boshatis nga grupe të caktuara dhe u krijua një rrëmujë.

Kjo gjë shqetësoi Sekretarin e Përgjithshëm të Partisë Demokratike, i cili sapo ka marrë fjalën i u ka bërë thirrje të gjithëve që të ulën dhe të zënë vendet e tyre, pasi vijueshmëria e Kuvendit është shumë e rëndësishme për Partinë.

?Ju lutem uluni zini vendet sepse kjo pjesë është shumë e rëndësishme për të gjithë ne dhe për Partinë Demokartike sigurisht Ndoshta pjesa e parë zgjati pak më shumë seç duhej, por duhet të vijojmë?,- u shpreh Ristani. /CNA.al

Lajmet e fundit nga