LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zgjedhjet në Kukës/ Dalin emrat që do të kandidojnë në primare

23 Gusht 2023, 16:14, Politikë CNA

Zgjedhjet në Kukës/ Dalin emrat që do të kandidojnë

Në datën 27 gusht do të zhvillohen Primaret, nga ku do të dalë kandidati që do të garojë për Bashkinë e Kukësit.

Mësohet se emrat që kanë plotësuar formularët për të kaniduar në Primare janë:

-Arif Rexhmati

-Ardian Elezi

-Emri Vata

-Gëzim Shehu

-Uran Cengu

-Ylber Zeneli

Kandidatët që duan të kandidojnë për Bashkinë e Kukësit kanë vetëm 4 ditë kohë për fushatë.

Kujtojmë se, Presidenti Barjam Begaj ka dekretuar datën 24 shtator për zgjedhjet e reja në Bashkinë e Kukësit.

Kjo pasi ish-kryetari i zgjedhur Safet Gjici u përfshi në një skandal seksual dhe ndodhet përballë akuzave për shpërdorim detyre dhe korrupsion./ CNA

Lajmet e fundit nga