LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shuplakë” e fortë për prokurorët/ "Elitë e krimit, nuk bëjnë padi për Beqajn"

23 Gusht 2023, 11:51, Politikë CNA

“Shuplakë” e fortë për prokurorët/

Ish-kryeministri Sali Berisha u ka dhënë një "shuplakë" të fortë prokurorëve, të cilët nuk kanë dërguar padi për ish-ministrin Ilir Beqaj për koncesionin e sterilizimit.

Berisha i ka quajtur elitë të krimit, pasi sipas tij Beqaj ka hedhur firmën e tij në të gjitha aktet e sterilizimit dhe ka personalizuar sterilizuesin 1.7 milionë euro duke firmosur për të marrë ujin dhe energjinë për ndërmarrjen e tij.

Ky sistem është plot xhevahirë. A nuk është xhevahir ai që amniston Ilir Beqajn. A nuk janë xhevahirë ata? Ilir Beqaj, i cili ka firmën e tij në të gjitha aktet e sterilizimit është përgjegjës për vdekjen e mijëra shqiptarëve.

Beqaj rriti me 80 herë çmimin e procesit të sterilizimit. Ka personalizuar sterilizatorin 1.7 milionë euro, katin e spitalit, ka firmosur për të marrë ujin dhe energjinë falas për ndërmarrjen e tij. Kostot i bëri të papërballueshme. Urdhëroi të shkurtohen operacionet. Këta prokurorë presupozohet për elitë 'de facto', ata janë elitë krimi, nuk dërgojnë, nuk bëjnë padi ndaj këtij personi”, është shprehur Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga