LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas shtatorit të dështuar/ Meta vazhdon farsën

2 Tetor 2022, 21:50, Politikë CNA
Pas shtatorit të dështuar/ Meta vazhdon farsën
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta

Ndonëse kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, paralajmëroi një shtator të nxehtë me protesta e me zhvillime që do të rrëzonin kryeministrin Edi Rama, të gjithë pamë që kjo nuk ndodhi.

Rama nuk u rrëzua nga 'froni' dhe protesta e PL-së te Landfilli i Sharrës dështoi, gjë që u konfirmua nga pamjet.

Pavarësisht këtij dështimi, Meta ka vijuar farsën. Në një status në rrjetet sociale, kreu i PL-së thotë se ka zhvilluar takime me qytetarë të Tiranës.

"Çdo ditë pranë banorëve të kryeqytetit për të dëgjuar shqetësimet e tyre. Përfshirja aktive e tyre, vendimtare që zëri i tyre të dëgjohet.

Ndryshimi do të nisë nga Tirana!

Partia e Lirisë do të garantojë rikthimin e Llogaridhënies!", shkruan Meta./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga