LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Kryebashkiaku ka ngrënë dru”/ Rama tregon se si i zgjidh problemet

30 Shtator 2022, 10:39, Politikë CNA

“Kryebashkiaku ka ngrënë dru”/ Rama tregon se si i zgjidh

Kryeministri Edi Rama në Forumin për Menaxhimin e Mbetjeve, ka marrë si shembull Himarën për menaxhimin e mbeturinave.

Sipas tij, kjo ka ndodhur pasi kryebashkiaku i Himarës, Jorgo Goro, ka ngrënë dru publikisht.

"Dua të përmend Himarën, nuk e shoh kryetarin e Bashkisë së Himarës, ka rëndësi se dua të përmend si histori suksesi dhe nuk do të çuditesha fare të mos ishte këtu sepse ka qenë gjithmonë prezent kur ka ngrënë dru publikisht, por shembulli i Himarës është një shembull i jashtëzakonshëm. I një zgjimi të befasishëm nga gjumi i kryetarit të bashkisë dhe i një pune që është pasqyrë për t’u marrë shembull nga të gjithë tanimë që tregon se sa e rëndësishme është kjo marrëdhënie dhe që secili të bëjë punën e vet”, është shprehur Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga