LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama thërret kryebashkiakët/ 6 orë llogari para kryeministrit

30 Shtator 2022, 08:18, Politikë CNA

Rama thërret kryebashkiakët/ 6 orë llogari para kryeministrit

Kryeministri Edi Rama ka thirrur sot në një takim kryebashkiakët.

Takimi pritet të mbahet në orën 10.00 dhe do të zgjasë deri në orën 16.00.

Në takim do të jenë të pranishme zv.kryeministrja Belinda Balluku, ministrja e Mjedisit, Mirela Kumbaro, si edhe ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf.

Raportohet se temë kryesore e këtij takimi do të jetë menaxhimi i mbetjeve./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga