LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Deklarimet e Doktorit po u ngjajnë atyre të Lulit’/ Ibsen Elezi: Jemi në rrezik të vazhdimit të të njëjtit model

1 Tetor 2022, 20:47, Politikë CNA
‘Deklarimet e Doktorit po u ngjajnë atyre të Lulit’/ Ibsen
Ish-kandidati për kreun e PD-së, Ibsen Elezi

Ish-kandidati për kreun e PD-së, Ibsen Elezi, ka bërë një deklaratë të fortë, ku thotë se deklarimet e kreut të PD-së, Sali Berisha, ngjajnë me ato të Lulzim Bashës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Elezi shkruan se është e neveritshme të shohësh që ata njerëz, të cilët dikur të qorronin për Bashën, sot të qorrojnë për Berishën.

Sipas Elezit, jemi në rrezik të vazhdimit të të njëjtit model.

"Shtatorët e Revolucioneve" !

Ne 2018, Luli u premtoi shqipetareve se ne shtator jo vetem qe s'do lejonte rivendosjen e traut ne rrugen e Kombit, por se do ishte muaji i "revolucionit" per largimin e Rames.

4 vjet me pas u premtua e njejta nga Doktori.

Sot u futem ne Tetor dhe deklarimet  e Doktorit fatkeqësisht po u ngjajne atyre te Lulit.

Ne 11 dhjetor paralajmerova se jemi ne rrezik te vazhdimit te njejtit model.

Dikush mund te rendis plot justifikime, edhe Luli nuk linte gje mangut.

Ajo qe te neverit eshte kur sheh po te njejtat fytyra qe dikur ish-drejtues fanatik qe te qerronin per Lulin, sot te qerrojne per Berishen, per me teper kur kritika eshte po e njejta.

Fjaskot ne deklarata jo vetem tregojne mungese serioziteti por zbehin edhe frymen te reagimit.

Politika dhe modeli i politikaneve Fol-e-Luj duhet te zevendesohet edhe nga modeli Fol-e-Mbaj.

Me pelqen kjo se eshte edhe tipike konservatore’, shkruan Ibsen Elezi./CNA.al

Lajmet e fundit nga