LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Garë në Partinë Demokratike/ Zgjidhet sot kryetari i FRPD-së

1 Tetor 2022, 09:37, Politikë CNA

Garë në Partinë Demokratike/ Zgjidhet sot kryetari i FRPD-së

Sot po mbahen zgjedhjet për kryetar të FRPD-së.

Votimi ka nisur që në orën 8:00.

Deri në orën 18:00 në degët e PD-së të rinjtë demokratë do të zgjedhin njërin prej tyre për t’i drejtuar aksionin politik.

Në garë për të marrë drejtimin e Forumit Rinor të PD-së janë 6 emra, Alesia Balliu, Arnold Karriqi, Artion Bajramaj, Barbara Doda, Besard Xhaferri dhe Mariglend Doçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga