LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PL nuk i cenon marrëdhëniet me SHBA/ A po i dërgon Meta mesazh të koduar Berishës?

“Në çdo rast marrëdhëniet e PL me SHBA nuk cenohen. Amerika është vendi i lirisë, dhe në finale mbizotëron vullneti i popullit”, është shprehur Meta, duke ngritur dyshime se po i dërgon një mesazh të koduar, kreut të PD-së, Sali Berisha.

30 Shtator 2022, 12:13, Politikë CNA

PL nuk i cenon marrëdhëniet me SHBA/ A po i dërgon Meta mesazh

Ilir Meta i PL-së, në një konferencë për mediat, është pyetur për takimin me ambasadoren amerikane.

Sipas tij, biseda me ambasadoren amerikane ishte shumë e hapur dhe shumë bashkëpunuese, pasi nuk ndajnë të njëjtat mendime dhe vlerësime për çdo gjë.

Ai ka thënë se marrëdhëniet midis SHBA-së e Shqipërisë dhe bashkëpunimi është i shkëlqyer në të gjitha fushat.

“Në çdo rast marrëdhëniet e PL-së me SHBA-në nuk cenohen. Amerika është vendi i lirisë, dhe në finale mbizotëron vullneti i popullit”, është shprehur Meta, duke ngritur dyshime se po i dërgon një mesazh të koduar, kreut te PD-së, Sali Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga