LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-kryetarja e partisë së inceneratorëve kërkon llogari për aferën e inceneratorëve

1 Tetor 2022, 16:25, Politikë CNA
Ish-kryetarja e partisë së inceneratorëve kërkon llogari

 

Ish-kryetarja e partisë së inceneratorëve, Monika Kryemadhi, i ka kërkuar sërish llogari Qeverisë për aferën e inceneratorëve.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Kryemadhi kërkon të dijë nëse 3 inceneratorët dhe Klodian Zoto janë referuar në prokurori për evazion fiskal.

“Një pyetje shkurt që duhet t’i përgjigjet KM: A i ka referuar Qeveria Shqiptare 3 inceneratorët dhe Klodian Zoton në prokurori për evazion fiskal? E meritojnë shqiptarët kaq transparencë z. KM. Përgjigju publikisht nëse mundesh…meqenëse lufton krimin financiar dhe të dhemb kaq shumë”, shkruan Kryemadhi./ B.A. -CNA.al

Lajmet e fundit nga