LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet për kreun e FRPD-së/ Ja kush e kryeson garën në Korçë

1 Tetor 2022, 20:37, Politikë CNA
Zgjedhjet për kreun e FRPD-së/ Ja kush e kryeson garën në
Selia e PD-së

Ka përfunduar numërimi i votave në qarkun e Korçës për zgjedhjet e kryetarit të Forumit Rinor të Partisë Demokratike.

Sipas rezultateve, garën e kryeson Besart Xhaferri më 523 vota, i cili pasohet nga Arnold Kariqi dhe nga Mariglen Doçi.

Rezultatet e zgjedhjeve në Qarkun Korçë:

Alesia Balliu 20

Arnold Kariqi 153

Artion Bajramaj 17

Barbara Doda 27

Besart Xhaferri 523

Mariglen Doçi 76./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga