LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gara për kreun e FRPD-së/ Sa persona kanë marrë pjesë në votime

1 Tetor 2022, 17:51, Politikë CNA
Gara për kreun e FRPD-së/ Sa persona kanë marrë pjesë
FRPD

Kur ka mbetur vetëm pak minuta nga përfundimi i zgjedhjeve për kryetar të FRPD-së, ka dalë numri paraprak i pjesëmarrësve në votime.

CNA.al ka mësuar se deri në orën 17:00 kanë votuar 7 mijë demokratë.

Votimi është duke vijuar ende dhe do të zgjasë deri në 18:00.

Kujtojmë se sot të rinjtë demokratë do të zgjedhin njërin prej tyre për t’i drejtuar aksionin politik.

Në garë për të marrë drejtimin e Forumit Rinor të PD-së janë 6 emra, Alesia Balliu, Arnold Karriqi, Artion Bajramaj, Barbara Doda, Besard Xhaferri dhe Mariglend Doçi./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga