LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luçiano Boçi, akuza Lindita Nikollës/ Seanca parlamentare nis me akuza për shkeljen e rregullores

2 Mars 2023, 10:20, Politikë CNA

Luçiano Boçi, akuza Lindita Nikollës/ Seanca parlamentare nis

Kandidati i PD-së për Bashkinë e Elbasanit, Luçiano Boçi, gjatë fjalës së tij në Parlament është shprehur se po vijohet të shkelet Kushtetuta.

“Kam kërkuar seancë pyetjesh, interpelancë dhe nuk ka rregullore që i bashkon të tria në një. Kur kanë të njëjtën temë pse harruat që të thonit se kemi harruar të bënim dhe Komisionin Hetimor. Dhe Komisioni Hetimor dhe seanca e pyetjeve, është ndryshe. Ai zotëria aty lart ka frikë nga pyetjet”, tha Boçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga