LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

1 milion dollar dëmshpërblim/ Ed Sheeran fiton gjyqin

23 Qershor 2022, 17:00, Lifestyle CNA
1 milion dollar dëmshpërblim/ Ed Sheeran fiton gjyqin
Ed Sheeran

Këngëtari i njohur Ed Sheeran ka fituar gjyqin për herë të dytë për të drejtat e autorit. Gjyakata i akordoi këngëtarit mbi 1.1 milionë dollarë  dëmshpërblim për të drejtën e autorit mbi këngën ‘Shape of you’.

‘’Nuk ka asnjë dyshim për këtë, Sheeran padyshim fitoi dhe fitoi në çdo pikë thelbësore.” shkroi gjyqtari nw gjykimin e tij. 

Sheeran besohet se ende po lufton një tjetër padi për të drejtën e autorit, për këngën e tij “Thinking Out Loud”, dhe në vitin 2016 u padit për këngën “Photograph”. Kjo çështje u zgjidh jashtë gjykatës./CNA.al

Lajmet e fundit nga