LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Erdhi malli”/ Ironia e Artan Hoxhës: Çfarë vjen nga Ekuadori me kontejner, ka cilësi mbi 94%

9 Gusht 2022, 16:47, Kronika CNA
“Erdhi malli”/ Ironia e Artan Hoxhës: Çfarë vjen
Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar në rrjetet sociale, një histori se si në një restorant i kanë servirur karkalec të freskët, të prodhuar në Ekuador.

Duke bërë një paralelizëm me kontejnerët me banane e drogë që vijnë në Shqipëri, Hoxha shkruan se cfarë vjen nga Ekuadori me kontejner, është e garantuar që ka cilësi mbi 93-94%.

"Erdhi 'malli' i mire, erdhi….

Karkalec i fresket taze, nga Ekuadori…

'Kemi karkalec te fresket taze, i sapo dale nga deti',-me thote gjithe siguri dhe garanci kamarieri.

Mire qe nuk pertova dhe u futa vetë ne guzhine.

Te drejte kishte mavriu, i sapo dale jo nga deti por nga oqeani fare.

Por puna eshte se e kane kapur dy oqeane larg, as ne Atlantik jo, por ne oqeanin Paqesor.

'Degjo djale - i thashe, - ky vertete ka dale nga deti, por ka dale nga kontejneri i ardhur me det pasi ka bere nje muaj rruge nga porti Guayaquilit ne Ekuador deri ne Durres'.

Edhe pse ne fakt per cilesine e karkalecit nuk genjeu. Çfare vjen nga Ekuadori me konteiner, eshte e garantuar qe ka cilesi mbi 93-94%."/CNA.al

Lajmet e fundit nga