LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Turp të vritesh për këto gjëra"/ Flet vëllai i autorit që i mori jetën fqinjit

9 Gusht 2022, 09:27, Kronika CNA

“Turp te? vritesh pe?r ke?to gje?ra"/ Flet vëllai i autorit

Një ngjarje e rëndë është raportuar mbrëmjen e së hënën në Rëmbec të Maliqit.

Velo Hazisllari vrau me thikë fqinjin e tij Nesti Sotiri, 60 vjeç.

Dyshohet që vrasja të ketë ndodhur për motive të dobëta.

Para gazetarëve, vëllai i autorit të dyshuar, është shprehur i tronditur:

 “Nuk di asgjë, sa e pashë në televizor. Nuk kam forcë dhe kurajë të flas. C?farë të të them, jam i tronditur. Të vritesh për këto gjëra. Më vjen turp. Unë jetoj në Greqi, sa erdha për pushime, ndodhi kjo që ndodhi. Në vitet që kam qenë unë, ata të dy kanë qenë miq e kanë pasur raporte shumë të mira me njëri-tjetrin”, tha Pëllumb Hazisllari./CNA.al

Lajmet e fundit nga