LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Artan Hoxha publikon fotot/ Kujton ekzekutimin e "komisarit të hekurt" shqiptar

8 Gusht 2022, 15:51, Kronika CNA
Artan Hoxha publikon fotot/ Kujton ekzekutimin e "komisarit të
Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha ka kujtuar sot vrasjen 19 vite më parë të kolonelit Gani Malushi.

“BURRAT nderohen, nuk vajtohen...

Kaluan 19 vite nga 8 gushti 2003, kur ju dha lamtumira e fundit “Deshmorit te Atdheut”, Kolonel Gani Malushi(20 maj 1953 - 7 gusht 2003).

Komisari 50 vjeçar, u plagos rëndë më 6 gusht 2003, dhe do të ndahej nga jeta vetëm një ditë më pas, me 7 gusht 2003.

Malushi, u qëllua me bresheri kallashnikovi ndersa udhetonte me shoferin e tij, ne nje atentat te organizuar, vetëm pak metra larg Drejtorisë së Policisë te Durrësit.

Gani Malushi u shpall "Dëshmor i Atdheut" më 16 nëntor 2004.”, shkruan Artan Hoxha.

 

Lajmet e fundit nga