LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Me 1 ton drogë, Çuçit i vjen zëri/ Ministri i skafeve harron tragjedinë e 2 gushtit

8 Gusht 2022, 14:33, Kronika CNA

Me 1 ton drogë, Çuçit i vjen zëri/ Ministri i skafeve

Rreth 1 ton drogë është sekuestruar në momentin që po bëhej shkëmbimi në det të hapur.

Pas këtij operacioni ka reaguar Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, duke e konsideruar sukses të Policisë shqiptare, megjithëse në lojë ka qenë Guardia di Finanza.

“Operacioni i sotëm ndërkombëtar në Vlorë mes Policisë së Shtetit dhe Guardia di Finanza për goditjen e një grupi të trafikut të drogës me mjete lundruese dhe sekuestrimin e një rreth 1 ton marijuanë, është një tjetër dëshmi domethënëse e profesionalizmit dhe forcës goditëse pa asnjë kompromis kundër krimit të organizuar. Përgëzime të gjithë oficerëve shqiptarë e italianë që morën pjesë në këtë operacion të mirëkoordinuar nga ajri, deti dhe toka.

Qëndrojmë frontalisht të vendosur për të vijuar luftën e vazhdueshme me të keqen, me bindjen se vetëm në këtë mënyrë krijojmë siguri për shoqërinë dhe garantojmë të ardhmen tone”, shkruan Çuçi në rrjete sociale./CNA.al

Me 1 ton drogë, Çuçit i vjen zëri/ Ministri i skafeve

Lajmet e fundit nga