LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Video-Në luftë me zjarret/ Flakët përfshijnë pyjet dhe banesat, situata në Kaçinar të Lezhës

8 Gusht 2022, 17:42, Kronika CNA
Foto-Video-Në luftë me zjarret/ Flakët përfshijnë
Foto ilustruese

Vijon lufta me zjarret në Shqipëri. Në lagjen Qafë-Vorrëz në Kaçinar të Lezhës, një ditë më parë janë djegur 150 hektarë pyje, kullota dhe vreshta.

Gazetari Saimir Kola ka publikuar disa pamje ku tregon se sot 4 shtëpi janë djegur nga zjarret. Sipas tij, policia e Mirditës, zjarrfikësit e Rreshenit dhe qarkut Lezhë prej më shumë se 24 orë, ndodhen në zonë

Kjo eshte lagjia Qafe Vorrez ne Kacinar. Kjo lagje kishte 4 shtepi te banueshme dhe tashme po digjet e fundit prej tyre, tre te tjerat jane shkrumbuar. Vetem diten e djeshme ne 4 oret e para te nisjes se zjarrit kane shkrumbuar 150 hektare pyje, kullota dhe vreshta. Ndersa sot flaket perpine edhe 4 shtepite e para. Policia e Mirdites, zjarrfikesit e Rreshenit dhe qarkut Lezhe prej me shume se 24 oresh ndodhen ne zone. Kam nje thirrje per te gjithe ata qe kane mundesi tu gjenden afer ketyre heronjve me aq sa munden, qofte edhe me uje. Ata dje shmangen nje tragjedi”, shkruan ai krahas pamjeve./ A.E-CNA.al

Foto-Video-Në luftë me zjarret/ Flakët përfshijnë

Foto-Video-Në luftë me zjarret/ Flakët përfshijnë

Foto-Video-Në luftë me zjarret/ Flakët përfshijnë

Foto-Video-Në luftë me zjarret/ Flakët përfshijnë

 

 

 

Lajmet e fundit nga