LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Flakët përparojnë në fshatin Shëngjergj/ Rrezikohen 3 banesa

8 Gusht 2022, 17:07, Kronika CNA
Flakët përparojnë në fshatin Shëngjergj/ Rrezikohen 3
Foto nga vendngjarja

Shqipëria paraqet rrezikshmëri të lartë për rënien e zjarreve.

Përveç qarkut të Kukësit, të Vlorës dhe Shkodrës, situata problematike duket edhe në Mirditë.

Zjarri në fshatin Bukmirë të Mirditës vijon të jetë aktiv që prej ditës së djeshme ku për shkak të përmasave të mëdha të zjarrit pati ndërhyrje nga një helikopter i Forcës Ajrore.

Si pasojë e zjarrit në fshatin Shëngjergj rrezikohen 3 banesa./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga