LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vrasja në Maliq/ Identifikohen viktima dhe autori

8 Gusht 2022, 22:32, Kronika CNA
Vrasja në Maliq/ Identifikohen viktima dhe autori
Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Rëmbec, Maliq, ku pas një konflikti për motive të dobëta ka mbetur i vrarë një person.

Shtetasi me inicialet N.S., u plagos me thikë, por ndërroi jetë pasi mbërriti në spitalin e Korçës, duke mos u mbijetuar plagëve të marra.

Menjëherë pas marrjes të njoftimit, shërbimet e policisë janë nisur drejt vendngjarjes ku bënë të mundur edhe identifikimin e autorit të dyshuar të ngjarjes, konkretisht shtetasi V. H., që për shkak të dëmtimeve të marra, ndodhet nën kujdesin e mjekëve në spitalin e Korçës, me të cilin do të kryen veprimet e mëtejshme procedurale.

"Më datë 08.08.2022, rreth orës 21:40, jemi njoftuar se në fshatin Rëmbec, Maliq, gjatë një konfliti për motive të dobëta, ishte plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasi N. S., i cili pasi mbërriti në Spitalin e Korçës, ka ndërruar jetë.

Menjëherë pas marrjes të njoftimit, shërbimet e policisë janë nisur drejt vendngjarjes ku bënë të mundur edhe identifikimin e autorit të dyshuar të ngjarjes, konkretisht shtetasi V. H., që për shkak të dëmtimeve të marra, ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin e Korçës, me të cilin do të kryen veprimet e mëtejshme procedurale", njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga