LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I vodhi varësen nga qafa qytetares në Golem/ Arrestohet 30-vjeçari

9 Gusht 2022, 16:13, Kronika CNA
I vodhi varësen nga qafa qytetares në Golem/ Arrestohet
Foto nga vendngjarja

Finalizohet nga Komisariati i Policisë Kavajë, operacioni policor i koduar "Grab".

I vodhi me dhunë varësen e floririt një shtetaseje, falë veprimeve të shpejta dhe profesionale të shërbimeve të Policisë, identifikohet dhe vihet në pranga 30-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kavajë, pas marrjes së njoftimit se ditën e sotme, rreth orës 13:30, në Golem, një person i kishte vjedhur me dhunë varësen një shtetaseje, menjëherë kanë organizuar dhe finalizuar me sukses operacionin policor të koduar "Grab", për identifikimin dhe kapjen e autorit të dyshuar.

Si rezultat i punës dhe veprimeve të shpejta profesionale, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kavajë, brenda pak minutave, u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

-  G. M., 30 vjeç, banues në Kavajë, për veprën penale "Vjedhja me dhunë".

Ky shtetas, mesditën e sotme, në Golem, i ka vjedhur me dhunë varësen një shtetaseje dhe më pas është larguar.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale./CNA.al

Lajmet e fundit nga