LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të kihet kujdes me deklaratat”/ Gazetari kosovar: Ka pasur dhe plane të tjera për të vrarë Liridona Ademajn

5 Dhjetor 2023, 22:32, Kosova & Bota CNA
“Të kihet kujdes me deklaratat”/ Gazetari kosovar: Ka pasur dhe
Liridona Ademaj

Besian Beha, gazetar Kosovar në një intervistë për “Opinion” kërkoi që gazetarët të kenë kujdes me deklaratat që japin pasi sipas tij nuk ka një version zyrtar për ngjarjen.

Sipas tij nuk bëhet fjalë për një plan 2 ditor por ka pasur dhe plane të tjera për ta kryer krimin në mënyra të tjera.

“Duhet të kihet kujdes me deklaratat që bëhen. Nuk bëhet fjalë për një plan dy ditor. Ka pasur dhe plane të tjera për ta kryer krimin në mënyra të tjera. Për momentin asnjëri nga të dyshuarit nuk ka pranuar të komentojë në lidhje me krimin. Ka një papajtueshmëri mes deklaratave të tre personave që dyshohet se e kanë kryer krimin.”, tha Besian Beha.

Shkaku i krimit është pikëpyetja më e madhe dhe për këtë gazetari thotë se Prokuroria nuk ka njoftuar që e ka kryer krimin dhe se naim Murseli nuk e ka pranuar ngjarjen.

“Prokuroria nuk ka njoftuar që e ka kryer krimin. Ai ka thënë që unë qëndroj këtë dhe pranoj të ndihmoj. Prokuroria është e mbyllur të japë detaje se në cilën pistë po shkojnë hetimet. Mund të lidhet dhe me ndonjë veprimtari të dyshimtë që Liridona ishte në dijeni. Për momentin të gjitha letrat janë në tavolinë.”, tha Beha./ CNA

Lajmet e fundit nga