LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vrasja e 14-vjeçares në Maqedoninë e Veriut/ Arrestohet Ljupço Palevski

5 Dhjetor 2023, 22:30, Kosova & Bota CNA

Vrasja e 14-vjeçares në Maqedoninë e Veriut/ Arrestohet

Ljupço Palevski-Palço, i cili dyshohet për rrëmbimin dhe ekzekutimin e Vanja Gjorçevskës dhe Pançe Zhezovskit, është arrestuar.

Sipas Klan Macedonia, ai është ndaluar në një aeroport në Turqi, pas një urdhër-arresti ndërkombëtar.

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski ka paralajmëruar konferencë të jashtëzakonshme për media sonte në orën 22.30./ CNA

Lajmet e fundit nga