LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Hajduti më lypi paratë nuk ia dhashë”/ Rrëfimi i trishtë i djalit të Liridona Murselit

2 Dhjetor 2023, 21:00, Kosova & Bota CNA

“Hajduti më lypi paratë nuk ia dhashë”/ Rrëfimi

Historia e trishtë e Liridona Murselit ka prekur të gjithë ata që kanë mësuar mbi këtë ngjarje tronditëse.

Por dhimbja më e madhe rëndon mbi familjen dhe të afërmit e saj.

Liridona u largua nga kjo botë duke lënë pas dy fëmijë të cilët ishin me të ditën kur ndodhi ngjarja.

Vëllai i Liridonës, Leonard Ademaj ka treguar për mediat një pjesë të rrëfimit të djalit të Liridonës nga momenti i ngjarjes.

Djali i Liridonës i ka dhënë vëllait të së ndjerës se mundën të largohen nga hajduti pa i dhënë paratë por kishin harruar të merrnin mamin.

“Atë ditë ka ndodhur krejt ngjarja, krejt rasti. Djali e kishte pas shtrëngu dorën shumë. Kur kam shkuar në Polici mu ka afru, më ka përqafuar edhe tha dajë tha hajduti m’i ka lyp paret, po unë s’ia kom jep. E ka çelë dorën, i kish pasë paret aty. Qe tha dajë paret, se s’ia kom jep hajnit. Mamin e harruam në veturë”, tha Leonard Ademaj./ CNA

Lajmet e fundit nga