LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Familja Ademaj i jep dy ditë kohë familjes Murseli/ Prindërit e Naimit largohen nga Kosova

2 Dhjetor 2023, 09:40, Kosova & Bota CNA

Familja Ademaj i jep dy ditë kohë familjes Murseli/ Prindërit e

Pas ngjarjes tragjike të ndodhur më 29 nëntor, vëllai Liridona Ademajt, Liridon Ademaj ka thënë se do të zhvarrosin trupin e familjares së tyre, e cila dje u varros në varrezat e familjes Murseli. Ai tha se i kanë dhënë dy ditë ditë besë familjes Murseli për zhvarrosjen e trupit.

“S’ka pas problem, asnjëherë. Motra jonë ishte e ndershme. Po është e vërtetë do zhvarrosim trupin e saj nga atje me dashje ose pa dashje. I kemi dhënë dy ditë kohë, edhe shumë e kanë”, ka deklaruar ai.

Mediat në Kosovë, raportojnë se familjarët e Naim Murselit janë larguar drejt Suedisë. 

Liridona Murseli u vra të mërkurën mbrëma, teksa po udhëtonte me bashkëshortin dhe fëmijët e saj drejt shtëpisë në Prishtinë. Ngjarja është inskenuar e gjitha nga Naim Murseli, ish-këshilltari i Behgjet Pacollit. 

Ende nuk është zbardhur dëshmia e tij e plotë, por ish-këshilltari i Pacollit do të përballet tashmë me drejtësinë për vrasjen e Liridonës.

Naim Murseli, i premtoi 30 mijë euro Granit Plavës për të vrarë gruan e tij. Raportohet se 15 mijë ia kishte dhënë para krimit të rëndë, e 15 mijë do të jepeshin pas vrasjes./CNA

 

Lajmet e fundit nga