LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Burri pagoi gjysmën e shumës/ Detaje nga vrasja, 15 mijë euro do jepeshin pasi të vritej Liridona Murseli

2 Dhjetor 2023, 08:45, Kosova & Bota CNA
Burri pagoi gjysmën e shumës/ Detaje nga vrasja, 15 mijë euro do
Liridona dhe Naim Murseli

Policia e Kosovës ka dhënë detaje shtesë lidhur me arrestimin e Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës, si të dyshuar në vrasjen Liridona Murselit, ngjarje që ka tronditur opinionin publik. 

Uniformat blu bëjnë me dije se gjatë kontrolleve të policisë është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 19 fishekë dhe një veturë që janë përdorur në krimin e rëndë. Rasti është kualifikuar si “Vrasje e rëndë”.

“Vrasje e rëndë -Rr. Dalip Alshiqi, Prishtinë 29.11.2023 – 20:18. Lidhur me rastin, janë identifikuar dhe arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë. Është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 19 fishekë dhe një veturë që janë përdorur rast. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë. 


Mediat në Kosovë, raportojnë se Murseli, burri i Liridonës dyshohet se e ka paguar Granit Plavën 30 mijë euro që t’ia vrasë 30-vjeçaren. Raportohet se 15 mijë ia kishte dhënë para krimit të rëndë, e 15 mijë do të jepeshin pas vrasjes.

Liridona Murseli u vra të mërkurën mbrëma, teksa po udhëtonte me bashkëshortin dhe fëmijët e saj drejt shtëpisë në Prishtinë. Ngjarja është inskenuar e gjitha nga Naim Murseli, ish-këshilltari i Behgjet Pacollit. Ende nuk është zbardhur dëshmia e tij e plotë, por ish-këshilltari i Pacollit do të përballet tashmë me drejtësinë për vrasjen e Liridonës./CNA

 

Lajmet e fundit nga