LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Moti i keq përfshin Gjermaninë/ Pezullohen fluturimet në aeroportin e Mynihut

2 Dhjetor 2023, 11:02, Kosova & Bota CNA
Moti i keq përfshin Gjermaninë/ Pezullohen fluturimet në
Foto ilustruese

Moti i keq ka pushtuar Gjermaninë Jugore. Si pasojë e reshjeve të dendura të dëborës janë pezulluar fluturimet në aeroportin e dytë më të madh në Gjermani, Mynih.

Rreth 320 nga 760 fluturimet e planifikuara për të shtunën janë pezulluar, njoftoi agjencia gjermane e lajmeve DPA.

Ekuipazhet po përpiqeshin të mbanin të paktën një pistë në shërbim.

Shërbimi i motit DËD i Gjermanisë parashikoi se reshjet e borës do të vijojnë dhe për ditën e sotme në pjesën më të madhe të Bavarisë.

Trashësia e borës pritet të shkojë deri në 40 centimetra.

Shumica e shërbimeve lokale të autobusëve dhe tramvajit u pezulluan që nga mbrëmja e së premtes dhe deri të shtunën në Mynih për shkak të bllokimit të rrugëve nga dëbora./ CNA

 

Lajmet e fundit nga