LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“M'u vra vajza”/ Flet babai i Liridona Murselit: Naimi na ka prerë në besë

2 Dhjetor 2023, 18:08, Kosova & Bota CNA
“M'u vra vajza”/ Flet babai i Liridona Murselit: Naimi na ka
Hajdar Ademaj

Babai i të resë që u ekzekutua më 29 Nëntor, në deklaratë për mediat ka folur lidhur me ngjarjen e rëndë.

Ai tregoi momentin kur dhëndri i tij Naim Murseli i ka rrëfyer ngjarjen e rëndë.

Pas asaj që ka rrëfyer Naimi, babai i vajzës, Hajdar Ademaj ka dyshuar se mund të jetë dhe ai i përfshirë.

“Naimi na kishte prerë në besë. Asnjë fjalë nuk ma tha këtu. Çfarë ishte puna që mu vra çika. Më tha duke ec rrugës na kanë ndal me pistolet në dorë. Gruaja më tha ndalu. Tha u ndalën nga ana ime. Tha unë e çela derën dhe mora fëmijët dhe ika. E pyeta, a dëgjove gjë? Tha ndjeva krismat. Tha mora fëmijët dhe ika poshtë. Aty dyshova që mund të ishte i përfshirë në ngjarje. Policia nuk na ka pyetur akoma.”, tha Hajdar Ademaj./ CNA

Lajmet e fundit nga