LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Modest, i dashur dhe i qeshur"/ Flet nipi i Afrim Bunjakut, përshkruan dajën e tij

27 Shtator 2023, 09:40, Kosova & Bota CNA
"Modest, i dashur dhe i qeshur"/ Flet nipi i Afrim Bunjakut,
Ilmi Azemi

 

Ilmi Azemi, nipi i policit të vrarë, Afrim Bunjakut, në një intervistë për "Euronews Albania" është shprehur se është takuar me dajën e tij dy ditë para se të vritej nga grupi i armatosur serb në fshatin Banjskë. 

Ai tha se Bunjaku ishte një person modest dhe shumë i dashur.

“Afrimi ishte një djalosh modest, i hapur për të gjithë, i dashur dhe i respektuar. Nuk ka qenë agresiv, ishte shumë i matur. Ishte një dajë i mirë, një koleg i mirë, një pedagog i mirë, një prind i mirë dhe i hapur për të gjithë. Natyra e Bunjakut ishte shumë e dashur, ishte shumë i buzëqeshur”-tha ai.

 

 

 

Lajmet e fundit nga