LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kush është Afrim Bunjaku, efektivi që ra në krye të detyrës për të mbrojtur Kosovën

24 Shtator 2023, 23:24, Kosova & Bota CNA

Kush është Afrim Bunjaku, efektivi që ra në krye të

Afrim Bunjaku është efektivi i Policisë së Kosovës që mbeti i vrarë në orët e para të kësaj të diele në një përplasje me një grup kriminelësh serbë prej 30 personash.

Bunjaku, së bashku me efektivë të tjerë të policisë u përballën me serbët e armatosur në Banjskë të Zveçanit.

Polici është me origjinë nga fshati Samadrexhë e Vushtrrisë.

Si është cilësuar nga miqtë dhe kolegët si një njeri i jashtëzakonshëm, me një karakter të fortë dhe një përkushtim të paepur ndaj detyrës së tij.

Kush është Afrim Bunjaku, efektivi që ra në krye të

Ai punoi me përkushtim në detyrën zyrtare dhe dha kontribut të pazëvendësueshme për policinë e Kosovës.

Afrim Bunjaku la pas 3 fëmijë, dy djem e një vajzë dhe familjen e tij, pasi ra në krye të detyrës, në mbrojtje të integritetit territorial dhe sovranitetit të vendit.

Para një jave, Bunjaku mori një titull mirenjohjeje për kontributin e dhënë në policinë e Kosovës.

Për vrasjen e efektivit ka pasur një sërë reagimesh dhe mesazhesh ngushëllimi. Presidentja e Kosovës shpalli të hënën ditë zie, në nderim të policit të vrarë./ CNA

Lajmet e fundit nga