LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Lajthit” Vuçiç/ “Serbia nuk do ta njohë kurrë Kosovën e pavarur, na vrisni të gjithëve”

24 Shtator 2023, 21:04, Kosova & Bota CNA
“Lajthit” Vuçiç/ “Serbia nuk do ta njohë
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i tensionuar për përplasjet në veri të Kosovës dhe vrasjet e 3 agresorëve serbë, ka folur me tone të ashpra ndaj Prishtinës dhe ndërkombëtarëve.

Vuçiç tha se Serbia nuk do ta njohë kurrë Kosovën si shtet të pavarur edhe sikur të vriten të gjithë.

Sipas tij, Kosova është një shtet i krijuar duke bombarduar Serbinë, ndaj nuk do të njihet kurrë, as zyrtarisht dhe as jo zyrtarisht.

“Atyre që mendojnë se do të ushtrojnë presion që Serbia ta njohë Kosovën e pavarur, unë u them kurrë Serbia nuk do ta njohë Kosovën e pavarur dhe kjo duhet të jetë e qartë. Mund të thoni çfarë të doni, por ne kurrë nuk e njohim Kosovën.

Mund të na vrisni të gjithëve, kurrë Serbia nuk do ta njohë Kosovën e pavarur. Një krijesë që e krijuat duke bombarduar Serbinë. Për të biseduar, do të bisedojmë. Por njohja e Kosovës të harrohet”, theksoi presidenti serb./ CNA

Lajmet e fundit nga